>

Kosmetyki dermatologiczne | pomoc w problemach skórnych

bath balls 1617472 1280 847x635

Dermokosmetyki, czyli kosmetyki dermatologiczne, to produkty, które zostały stworzone we współpracy dermatologów, kosmetologów i chemików. Aby nie powodowały uczuleń, zawierają minimalne ilości substancji zapachowych, konserwantów oraz barwników.

Tego typu kosmetyki znajdziemy najczęściej w aptekach, tylko część z nich dostępna jest również w drogeriach. Zadaniem dermokosmetyków jest pielęgnacja skóry u tych, którzy borykają się z problemami dermatologicznymi lub alergicznymi. Sprawdzą się również u osób z bardzo wrażliwą cerą, które źle znoszą używanie zwykłych drogeryjnych preparatów.

Tym, co wyróżnia dermokosmetyki, jest obecność składników leczniczych. Preparaty te wytwarzane są na bazie wód termalnych o właściwościach przeciwzapalnych i ochronnych. W swoim składzie mogą mieć również witaminy, lipidy odbudowujące barierę ochronną skóry, środki złuszczające (np. kwasy AHA i BHA) oraz różnorodne substancje roślinne.

Określone dermokosmetyki powstają z myślą o konkretnych typach skóry i ich problemach. Znajdziemy serie przeznaczone do skóry trądzikowej, przesuszonej, naczynkowej lub przetłuszczającej się oraz przeciwłupieżowe, przeciwzapalne czy zmniejszające objawy starzenia się skóry. Dostępne są również produkty do pielęgnacji skóry kobiet w ciąży, a także niemowląt i małych dzieci.

Jeśli nie mamy pewności, który dermokosmetyk będzie odpowiedni do naszej cery i związanych z nią dolegliwości dermatologicznych, zapytajmy farmaceutę, który pomoże nam w podjęciu najlepszej decyzji.