>

Walka bezsennością | herbatki i napary ziołowe, leki bez recepty

bezsenność

Problemy z zasypianiem dotyczą coraz większej liczby osób. Problemy z zasypianiem są najczęściej odpowiedzią naszego organizmy na sytuację życiową. Niekiedy przyczyną zaburzeń snu są schorzenia somatyczne, takie jak choroby reumatyczne, nadczynność tarczycy, cukrzyca. Jednakże u przeważającej liczby osób bezsenność ma podłoże psychiczno-emocjonalne. Jeżeli zaburzenia snu nie są stanem przedłużającym się, warto sięgnąć po zioła lub ziołowe leki bez recepty, które przywrócą harmonię.

Zioła przywracające równowagę

Zioła i ziołowe leki nasenne pomagają działanie wyciszające i uspokajające. Pomagają się zrelaksować, ale zwykle nie poprawiają jakości snu. Powinny być one stosowane tylko doraźnie, jeśli bezsenność spowodowana jest stanami nadmiernego napięcia, zdenerwowania, stresu, itd. W przypadku bezsenności przewlekłej, należy udać się do lekarza, aby zdiagnozować jej przyczynę. W skład preparatów nasennych wchodzą zioła, o udowodnionym działaniu uspokajającym. Jednym z najbardziej skutecznych ziół jest korzeń kozłka lekarskiego. Stosowany jest on w stanach nadmiernego napięcia nerwowego, stresu, lęku, zaburzeń pracy układy pokarmowego na tle nerwowym. Świetnie sprawdzają się również szyszki chmielu, mające działanie przeciwzapalne i moczopędne, a co za tym idzie obniżające ciśnienie tętnicze. Bardzo popularnym środkiem uspokajającym jest także liść melisy. Większość ziół wspomagających sen można dostać w aptekach w postaci herbatek.

Leki nasenne bez recepty

Oprócz herbatek ziołowych w aptekach dostępne są preparaty łączące w sobie składniki roślinne. Mogą być one sprzedawane w postaci tabletek, nalewek, syropów, kropli, naparów. Leki nasenne bez recepty charakteryzują się naturalnym składem i wysokim stopniem bezpieczeństwa stosowania. Nie uzależniają, ani nie powodują problemów z koncentracją lub szeregu innych skutków ubocznych. Wybierając tabletki nasenne warto kupić te zawierające melatoninę. Melatonina jest hormonem produkowanym przez szyszynkę. Nazywa jest hormonem nocy, ponieważ odpowiada ona za uczucie senności.